24. listopadu 2023

Pákistán: Rychlá pomoc obětem pogromu

Muslimské davy zaútočily 16. srpna 2023 na pět křesťanských čtvrtí v Jaranwale kvůli kontroverznímu nařčení z rouhání. Více než 20 kostelů a nespočet křesťanských domů bylo zdevastováno a vypáleno. Ani školy nezůstaly ušetřeny před ničivým běsněním muslimů.

Rychlá pomoc na místě

Hned následujícího dne po násilných nepokojích navštívil napadené křesťanské čtvrti pákistánský partner CSI Anjum. Od té doby neúnavně s místními farnostmi pracuje ve prospěch postižených křesťanů. Společně s místními kněžími a pastory rozdávají pytle se základními potravinami, jako je olej,  mouka a čočka. Obětem je také poskytováno oblečení a léky.

Pomoc pokračuje a přináší užitek všem křesťanům, kterým bylo ublíženo, bez ohledu na jejich konfesi. Indrias, biskup z Faisalabadu, poděkoval CSI za důležitou podporu. Přestože situace zůstává napjatá, mnoho vysídlených křesťanů se už mohlo vrátit do svých domovů, pokud to technický stav domů  dovoluje. Ostatní stále zůstávají u příbuzných.

 

CSI – Reto Baliarda

 

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.