30 Září 2019

Sucho v Jižním Súdánu. Pomozte hladovějícím dětem!

Letní sucho a neúroda v Jižním Súdánu ohrožuje především děti. Podle UN je 267 000 dětí mladších pěti let ohroženo hladem.
Mnoho rodinných farem kvůli nedostatku vláhy nevyprodukovalo dostatek potravin. Nejzranitelnější jsou děti a dospívající, kteří trpí podvýživou, horečkami a průjmy.
 

dvojčata

Letní sucho a neúroda v Jižním Súdánu ohrožuje především děti. Podle UN je 267 000 dětí mladších pěti let ohroženo hladem.Mnoho rodinných farem kvůli nedostatku vláhy nevyprodukovalo dostatek potravin. Nejzranitelnější jsou děti a dospívající, kteří trpí podvýživou, horečkama a průjmy.

 
Zprávy přímo z místa jsou tragické

  • Chan Dut Ajiing má 19 měsíční dvojčata. Zatímco většina dětí v jejich věku běhá a hraje si, tyto děti nejsou z důvodu silné podvýživy schopné ani chodit.

  • Deng Atok Wol Deng má 9 měsíců. Je tak vážně podvyživený, že dokáže udržet během dne otevřené oči vždy jen na krátkou chvíli.

 

Musíme pomoci nakrmit tyto děti a pomoct tak Jižnímu Súdánu vzpamatovat se z devastujícího sucha posledního léta.

Křesťanská mezinárodní solidarita pomáhá s dodávkami základních potravinami a poskytováním zdravotní péče. Jsme velice vděční za vaše dary! Nicméně pomoc dětem v nouzi, které trpí hladem, je i nadále nutná.

 

Pomozte nám uspokojit tyto naléhavé potřeby: 

 

1 200,-  Kč stačí na potraviny pro jedno trpící dítě na měsíc

3 300,-  Kč zajistí zemědělskou pomoc hladovějícím rodinám. Kozy, motyky a proso pomohou rodinám přežít okamžitě i v dlouhodobějším výhledu.

 

Pokud můžete, přispějte jakoukoli částkou, a prosím – udělejte to DNES. Vaše pomoc má obrovský význam. Poskytnete potraviny dětem, které se potřebují zotavit z hladovění.

Infrastruktura pro dopravu a předání pomoci je vybudovaná. Jediné co potřebujeme je vaše pomoc.

Vaše dnešní pomoc je důležitá pro budoucnost těch nejpotřebnějších.

Předem děkuji za vaši pomoc trpícím dětem v Jižním Súdánu.

Dr. Joel VanderSpek
Executive Director, CSI-USA

 

Daruj!

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.