07 Březen 2019

Poděkování za pomoc

Křesťané v Nigérii nikdy nezapomenou na víkend 23. – 24. června 2018. Více než 230 jejich souvěrců bylo v okolí města Jos zabito fulbskými extrémisty. Útoky si vyžádaly také stovky zraněných a 30 000 lidí uprchlo a přišlo tak o domov.

obr.9-1

To, co v Nigérii sledujeme, není spor mezi pastevci, ale džihád. Jde o nábožensky motivovanou snahu vyčistit severní a střední Nigérii od křesťanů. Církevní představitelé Nigérie hovoří o genocidě, která musí být zastavena. 
Traumatické zážitky nemohou vymazat z paměti ani příslušníci rodiny Em a Rhody z Gany Ropp. „Když se objevili po zuby ozbrojení Fulbové, nezbylo nám, než okamžitě uprchnout do lesů. “ Em upozorňovala bezpečnostní síly, ty ale nijak nereagovaly a evakuovaly čtyři policisty z Gany Ropp. „Byli jsme ponecháni napospas muslimským ozbrojencům a s hrůzou sledovali, jak plení a vypalují domy. Nejstrašnější ale bylo, že zavraždili mého otce a sestru.“

CSI byla na místě okamžitě po masakru a distribuovala potraviny přeživším. Rodina Em a Rhoda, která našla útočiště v provizorním utečeneckém táboře, je vděčná. Stále jsou ale závislí na Vaší podpoře. „Doufáme, že brzy budeme mít střechu nad hlavou a děti se vrátí do školy.“
CSI děkuje všem dárcům, kteří nám umožňují pomáhat obětem!

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.