08. června 2023

Pákistán: Uvězněni na základě obvinění z rouhání

„To, že je Sunny tak silný ve víře, nám dává sílu.“ – rodiče Sunnyho

Bratranci Sunny Waqas (24) a Noman Masih (22) jsou již téměř čtyři roky ve vězení za údajné rouhání. CSI je podporuje a nedávno navštívila jejich rodiny. Nyní byl Sunny propuštěn na kauci.

Sunnyho rodiče a sourozenci

Začátkem února 2023 přijeli dva zaměstnanci CSI do Bahawalpur. V tomto městě na východě Pákistánu se chtějí setkat s rodinami bratranců Sunnyho Waqase a Nomana Masiha. Doprovází je partner projektu CSI Anjum Paul. Ten díky prostřednictvím své sítě podporuje mnoho obětí obviněných z rouhání.

Na bezpečném místě ve městě Bawahalpur se návštěvníci setkají s oběma rodinami, jejichž synové jsou od jara 2019 za mřížemi kvůli obvinění z rouhání. Sunny je obviněn z kopírování karikatur proroka Mohameda. Ty mu údajně poslal Noman prostřednictvím aplikace WhatsApp. V obou případech nebylo nic prokázáno.

Zpráva o Sunnyho zatčení za rouhání se v okolí rychle rozšířila. Muslimové rodině vyhrožovali, že ji napadnou a zapálí jim dům. Rodina ještě té noci urychleně opustila dům a ukryla se.

Dnes žije Sunnyho rodina v jiné čtvrti. CSI je podporuje nejen právně, ale také jim umožnila počátečním financováním nastartovat podnikání. Dlouhá nejistota a utrpení je ale těžce poznamenává.

Čtení Bible

V rozhovoru nám obě rodiny sdělily, že jejich synové jsou velmi silní ve víře v Krista. „Sunny přečetl Bibli už třikrát. To, že je ve své víře za mřížemi tak pevný, nám dává sílu, abychom byli ve víře pevní i my,“ sdělují Sunnyho rodiče.

Sunnymu i Nomanovi bylo nabídnuto propuštění, pokud přestoupí na islám. Oba odmítli.

Pracovníci CSI rodinám ukazují články o Nomanovi a Sunnym a ujišťují je, že se za jejich syny ve světě modlí mnoho lidí. Na tvářích rodinných příslušníků se objeví úsměv. Je to povzbuzení v pravý čas. Před rozloučením se zástupci CSI modlí za obě rodiny, jejich syny a jejich brzké propuštění.

Asi dva týdny po návštěvě rodin v Pákistánu se delegace CSI dozvídá, že Sunny bude propuštěn na kauci. Stále však není jasné, kdy bude moci opustit vězení.

CSI pokračuje v kampani za osvobození Nomana, Sunnyho a mnoha dalších obětí rouhání.

David Dätwyler – CSI

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.