13. října 2022

Pákistán: Noman a Sunny čekají v cele smrti už tři roky

„Jednou týdně jedu čtyři hodiny navštívit syna ve vězení.“ – Rehana Waqas, matka Sunnyho
Pákistánští bratranci Noman Masih a Sunny Waqas jsou obviněni z rouhání. Už tři roky jsou vězněni v cele smrti bahawalpurské věznice. CSI se jim a jejich zoufalým rodinám snaží pomoci.

Noman Masih a Sunny Waqas

Sunny Waqas (23) je obviněn z kopírování karikatur proroka Mohameda. Kresby mu poslal jeho bratranec Noman Masih (21) prostřednictvím aplikace WhatsApp. Neznámá osoba to oznámila policii, která následně Sunnyho a Nomana zatkla. Nakonec to byli dva policisté, kteří křesťanské bratrance obvinili z rouhání. Sunny a Noman už tři roky čekají v bahawalpurském vězení na smrt. CSI se jim snaží pomoci.

Rodiny jsou utrápené a zoufalé

Když se Sunnyho otec Mustaq dozvěděl o zatčení svého syna, byl naprosto šokován. Jeho levá ruka ochrnula a dodnes není plně funkční. Matka Rehana má o Sunnyho velký strach. „Jednou týdně jezdím čtyři hodiny za synem do vězení a vozím mu jídlo. Pak jedu čtyři hodiny zpátky,“ vysvětluje smutně. Rodina je zadlužená a necítí se bezpečně. Sunnyho bratr Rahul raději odešel ze školy ze strachu, aby se nedostal do podobné situace jako jeho bratr. Stejně dopadla i jeho sestra Mehviš. Nomanova rodina na tom není o nic lépe. I ona je zoufalá, vystrašená a žádá o pomoc. Nomanův otec a Sunnyho matka jsou sourozenci.

 

Pomoc finanční i právní

Partner CSI Anjum Paul navštívil obě rodiny. CSI je finančně podporuje a podniká právní kroky proti nespravedlivému obvinění. Prezident CSI International Dr. John Eibner napsal dopis pákistánskému ministru spravedlnosti Azamovi Nazeerovi Tárárovi, ve kterém ho žádá, aby jednal v duchu spravedlnosti a náboženské tolerance a zrušil obvinění vznesená proti Sunnymu a Nomanovi. Tato pomoc přináší rodičům obou mladých mužů naději v temné chvíli. Těší je i vědomí, že se za ně ve světě modlí mnoho lidí.

CSI – Rolf Höneisen

 

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.