11 Únor 2019

Bývalá sexuální otrokyně nyní úspěšně obchoduje

Rebecca Bitrus byla unesena džihádisty z Boko Haram (BH) a znásilněna. Po osvobození se znovu provdala za svého muže a v únoru 2018 byla pozvána papežem Františkem do Říma. Dík CSI je dnes spokojenou vedoucí malého obchodu.

Rebecca Bitrus

V srpnu 2014 přepadli teroristé z BH Rebecčinu rodnou vesnici Pulka v severovýchodní Nigerii. Při pokusu o útěk byla mladá křesťanka i se svými syny zajata. Uprosila manžela, aby utekl, protože jinak by byl určitě zabit.

Džihádisté ji nutili přestoupit na Islám, ale protože odmítla, vyrvali jí staršího syna a před očima utopili v řece. V táboře byla Rebecca donucena k sňatku s muslimem z BH a otěhotněla.

 

Útěk umožnila armáda

Po dvou letech zajetí se Rebecce podařilo uprchnout, protože armáda zaútočila na tábor BH. Své šestiměsíční dítě chtěla nejprve nechat v táboře, aby jí nepřipomínalo děsivé období, ale nakonec se nechala uprosit od svých starších dětí a vzala dítě s sebou.

Po čtyřech týdnech na útěku dorazila do vesnice Nchard, kde se jí ujali vojáci. Armáda ji dopravila do severonigerijského města Maiduguri a setkala se se svým manželem. Rodina pak našla azyl v katolickém uprchlickém táboře.

 

Úspěšný nový začátek

Biskup Oliver Dashe Doeme Rebecčina muže přesvědčil, aby ji znovu přijal jako manželku.Těžce nesl, že v zajetí BH přivedla na svět děti. Na důkaz usmíření měli znovu symbolickou svatbu.

V srpnu 2017 se spolupracovník CSI Franco Majok setkal s Rebeccou a její rodinou v uprchlickém táboře. Seznámil se s jejím příběhem a umožnil jí otevřít si vlastní obchůdek. Rebecca je dnes úspěšná obchodnice a je velmi vděčná: „Můj život se obrátil k dobrému. CSI k tomu velmi přispěla.“

V únoru 2018 byla Rebecca pozvána papežem Františkem na návštěvu do Říma. Chválil ji jako statečnou křesťanku, která přes velké pronásledování a mateřské utrpení zůstala věrná víře.

 

Zdroj: CSI

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.