26. srpna 2022

Afghánistán: 14letou dívku postřelil Tálibán – CSI zaplatila léčbu

„Talibánci Samiru postřelili, protože přijala Ježíše za svého spasitele.“ – pastor Irfan z Pákistánu.
Čin je to mimořádně brutální a zbabělý. Čtrnáctiletá afghánská dívka Samira přijala křesťanskou víru a teroristé z Tálibánu ji vážně zranili. Lékaři v Pákistánu jí zachránili levou nohu před amputací. CSI léčbu financovala.

Vážně zraněná Samira se svou matkou. Dívka drží v ruce Bibli, z níž čerpá mnoho síly

Samira (jméno změněno) je jednou z mnoha lidí, kterým pastor Irfán pomohl uprchnout z Afghánistánu do Pákistánu poté, co Afghánistán ovládl Tálibán. V Samiřině případě byl útěk obzvlášť náročný. Kvůli vážnému zranění levé nohy, které jí Taliban způsobil, nemohla čtrnáctiletá dívka téměř chodit.

 

Stálá bolest

Osud dívky leží pastoru Irfanovi na srdci: „Jen proto, že Samira přijala Ježíše Krista za svého spasitele, byla napadena teroristy z Talibanu. Stříleli na ni z kalašnikovů a těžce ji zranili na levé noze.“

Přestože se Samiře a její rodině podařilo uprchnout do Pákistánu, prožívají velmi těžké období. „Kvůli nedostatku peněz nemůže být Samiřina levá noha řádně ošetřena. Stálá bolest je téměř nesnesitelná,“ zdůrazňuje pastor Irfan.  Navíc podle něj není jasné, kde se ve velkém pákistánském městě Kvéta u hranic s Afghánistánem rodina nachází. Jsou ve velmi nejisté situaci. „Potřebujeme vaše modlitby a podporu pro rodinu,“ vyzývá pastor Irfan.

 

Úspěšná léčba

Díky finanční podpoře z CSI byla Samira ošetřena v renomované nemocnici ve městě Láhaur. Operace byla úspěšná. Lékařům se podařilo nohu zachránit před amputací a Samira je šťastná, že je zase zdravá..

CSI –  Reto Baliarda

 

Komentáře k článku

Komentář byl úspěšně odeslán.

Der Kommentar wurde erfolgreich abgesendet, sobald er von einem Administrator verifiziert wurde, wird er hier angezeigt.